„Dream Factory" wszechstronnie prezentuje twórczość artysty. Są w nim obrazy olejne, gwasze, akwarele, rysunki, grafiki (m.in. okładki „Nowej Fantastyki" i płyt muzycznych) oraz murale powstałe w rodzinnej Częstochowie.
„Wycieczki w krainę fantazji są dla mnie poszukiwaniem skarbów, którymi chciałbym się podzielić" – deklaruje artysta. Brzmi to jak zaproszenie do udziału w wędrówce po pokładach wyobraźni, pełnej zaskoczeń i tajemnic. Wskazuje też źródła jego inspiracji.
Spójrzmy na obraz „Kości zostały rzucone", który ujawnia, z kim Sętowski się mierzy we własnej sztuce i toczy dialog. Do „stołu gry" przystępują tu Salvador Dali i Pablo Picasso. Pierwszy wystylizowany został na postać ze słynnej „Płonącej żyrafy", Pablo Picasso został wystylizowany na toreadora, jakby przed chwilą oderwał się od tworzenia „Tauromachii".
Picasso zapala papierosa, ale nie traci czujności i uważnie obserwuje Dalego. Widz nie ma więc pewności, czy to scena zbliżającego się artystycznego pojedynku czy rozejmu. A kim jest trzecia postać, tajemniczy rycerz ze świata baśni, rzucający kostką do gry? Nic zresztą nie jest przesądzone, kostka nie upadła jeszcze na stół.
Tomasz Sętowski lubi bawić się skojarzeniami, onirycznymi klimatami, a jednocześnie udramatyzowanymi narracjami i cytatami. Z wirtuozyjną precyzją potrafi łączyć sztukę minionych epok, fantastyczne wątki i współczesne „digitalne" efekty. Nie są to więc tylko wizje wyśnione, lecz oparte na wnikliwej znajomości sztuki.