Aktualizacja: 03.05.2025 16:31 Publikacja: 28.02.2023 11:33
Foto: Adobe Stock
Definicja „molestowania” została wprowadzona do kodeksu pracy 1 stycznia 2004 r. Na początku przyszłego roku upłynie zatem okrągła, 20. rocznica obowiązywania przepisów antydyskryminacyjnych.
Mimo że świadomość pracowników rośnie z roku na rok, firmy podejmują coraz więcej działań mających na celu przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji, to molestowanie pozostaje nieco „w cieniu” mobbingu czy molestowania seksualnego. Niektórzy zapominają wręcz, że taki przepis istnieje, skupiając się wyłącznie na mobbingu. Do sądów wpływa bardzo niewiele spraw dotyczących molestowania. Tymczasem w praktyce przesłanki molestowania i mobbingu mogą obejmować podobne zjawiska oraz przejawy patologii w miejscu pracy.
Choć krótko obowiązywała, Konstytucja 3 maja pozostaje symbolem tego, co oświecone w polskiej kulturze.
W sprawie ustawy dotyczącej neosędziów rządowi zabrakło wyczucia czasu.
Za rządów PiS i neo-KRS zdarzały się delegacje np. z rejonu do apelacji. W środowisku sędziowskim wrzało, bo to...
Czasy wyższości prawa nad polityką to przeszłość. Obie te dziedziny wyglądają jak bokser po nokaucie, którego tr...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przed laty nie tylko wyborcze, ale i coroczne zgromadzenia izbowe adwokatów wywoływały poruszenie środowiska.
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas