Reklama
Rozwiń
Reklama

Kobietom najlepiej jest w Szwecji. Polska daleko w rankingu

Szwecja jest najlepszym krajem europejskim dla kobiet do pracy. Polska znalazła się na 18 miejscu na 30 krajów.

Publikacja: 06.03.2023 13:46

Kobietom najlepiej jest w Szwecji. Polska daleko w rankingu

Foto: Adobe Stock

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Reboot Online ocenił szereg czynników, takich jak możliwości pełnienia funkcji ekonomicznych i przywódczych, tworząc punktowy indeks, aby określić, które kraje europejskie oferują najlepsze perspektywy dla specjalistek. Oceniano w trzech kategoriach: szans ekonomicznych, udziału kobiet w kierownictwach oraz pełnopłatnych tygodni urlopu macierzyńskiego.

Na pierwszym miejscu znalazła się Szwecja, która uzyskała 241,4 punktów na 300 możliwych. Była jedynym krajem europejskim, który uzyskał 100 punktów za możliwości gospodarcze.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Rynek pracy
Agencje zatrudnienia dostrzegły oznaki poprawy na rynku pracy
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Rynek pracy
Ofert pracy w urzędach najmniej od dekady. Co z bezrobociem?
Rynek pracy
To od szefów zależy bezpieczeństwo psychologiczne pracowników
Rynek pracy
Eksperci wskazują zawody i kompetencje przyszłości
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Rynek pracy
Rynek pracy w krajach Unii coraz chłodniejszy. Wynik najgorszy od 5 lat
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama