Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 05.12.2021 21:00 Publikacja: 05.12.2021 21:00
Foto: Adobe Stock
Tylko 11 proc. zatrudnionych Polaków pracuje obecnie wyłącznie zdalnie. Pozostali albo pracują w modelu hybrydowym (26 proc.), albo wyłącznie stacjonarnie, czyli w zakładzie pracy, lub w terenie. Do tej drugiej grupy, która nie może skorzystać z pracy zdalnej, zalicza się zdecydowana większość, bo aż 63 proc. pracowników – wynika z raportu Siemens Healthineers, który „Rzeczpospolita"opisuje jako pierwsza.
Raport jest wynikiem badania, które na przełomie października i listopada br. przeprowadziła firma SW wśród 1005 dorosłych Polaków. Prawie połowa ankietowanych uważa, że wyjście do pracy jest jedną z sytuacji (obok wizyty w przychodni i korzystania z transportu publicznego), które wymagają teraz szczególnej troski o bezpieczeństwo. Co drugi obawia się, że napotkane osoby mogą ich zakazić koronawirusem.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Chociaż prawie ośmiu na dziesięciu właścicieli i top menedżerów polskich firm prowadzi działania w obszarze pers...
O niespełna 3,8 tys. zwiększyła się w 2024 r. liczba lekarzy pracujących bezpośrednio z pacjentem, co tylko mini...
Przedstawiciele biznesu zwracają uwagę, że zawirowania wokół ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy niepotrzebnie zw...
Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 5,4 proc. – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w lipcu 6431,8 tys. etatów i było o 0,9 proc. niższe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas