Amerykańska sieć zdecydowała się na ten krok w wyniku globalnej kampanii protestacyjnej, która rozpoczęła fundacja Alberta Schweitzera.

Hilton zdecydował o wycofaniu jajek z chowu klatkowego zaledwie dzień po rozpoczęciu akcji protestacyjnej, do której przyłączyło 63 międzynarodowych organizacji działających na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt.

Do 2025 roku wszystkie hotele tej sieci będą korzystać z jaj z alternatywnych form hodowli.

Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera, powiedziała portalowi wiadomościhandlowe.pl, że jest bardzo zadowolona, że siec tak szybko i pozytywnie zareagowała na kampanię fundacji.

Hilton jest kolejną po Marriott, Hyatt i InterContinental globalną siecią hotelową, która deklaruje rezygnację z jaj klatkowych. Fundacja czeka teraz na reakcję sieci Best Western Hotels & Resorts, do której także zwrócono się z zaprzestaniem używania jaj z chowu klatkowego - informują wiadomościhandlowe.pl.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się od demonstracji przed hotelem Hilton w Warszawie. Do sieci Hilton i Best Western wysłano internetowe petycje które w ciągu doby podpisało  ponad 10 tys. osób.

Stanowisko firmy Best Western Hotels &Resorts:

Do 2020 r. sieć Best Western® Hotels & Resorts zobowiązuje się, że jej północnoamerykańskie hotele oraz zewnętrzni dostawcy wykorzystywać będą wyłącznie jaja i produkty pochodne z chowu bezklatkowego. Do 2025 roku polityka obejmie wszystkie obiekty na świecie, w których jej wdrożenie będzie możliwe. Best Western popiera globalne inicjatywy zrównoważonej produkcji drobiu (w tym jaj) i zobowiązuje się także współpracować ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w sprawę. Jesteśmy marką, która chroni i promuje humanitarne traktowanie zwierząt oraz odpowiedzialne pozyskiwanie produktów (odzwierzęcych) przez dostawców, organizacje i sektor hotelarski.