Przypomnijmy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz bezstresowo podchodzi do tych podwyżek.

Te podwyżki nie są niczym nadzwyczajnym. Były już planowane wcześniej. Jest czas wzrostu cen na całym świecie. Niestety, to moi poprzednicy zachowywali się dość beztrosko i udawali, że bez podwyżek nie ma problemu. A każda z nich ma swoje konkretne uzasadnienie.

Tymczasem były kandydat na prezydenta Warszawy Czesław Bielecki przygotował specjalną niespodziankę.

Władze miasta zdecydowały się na drastyczne podwyżki cen biletów ZTM. Wybrały najłatwiejszą drogę: podwyższać nie proponując nic w zamian. Tymczasem Warszawa potrzebuje całościowego rozwiązania problemu transportu publicznego: systemu zniżek zachęcających do korzystania z transportu publicznego (zwłaszcza poza godzinami szczytu) - zachęty do kupowania biletów okresowych (np. w weekendy możliwość podróżowania kilku osób na jeden bilet)- rzeczywistej integracji komunikacji autobusowej i szynowej.

Czesław Bielecki spotka się z warszawiakami na stacji Metro Centrum, w środę 25 maja o godz. 16.00. Będzie im wręczał "Bilety Kompromitacji Miejskiej".

Zapewne spotkają się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy. Biorąc pod uwagę liczne osiągnięcia prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, pomyśleliśmy, że lepszym i tańszym rozwiązaniem byłaby dla niej „Karta Kompromitacji Miejskiej”.?