Reklama

Igor Ostachowicz, doradca premiera, publikuje dziwną książkę

Zombi Żydzi błąkający się po piwnicach Warszawy, prześladujący ich opętany przez diabła „Zupełnie Zły”, drastyczne sceny tortur i gwałtów – to wszystko można znaleźć w najnowszej książce Igora Ostachowicza, doradcy Donalda Tuska

Publikacja: 12.04.2012 11:11

Igor Ostachowicz, doradca premiera, publikuje dziwną książkę

Foto: W Sieci Opinii

Igor Ostachowicz jest jednym z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Pełni funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zajmuje się m.in. PR-owską stroną działalności rządu i premiera. W „Newsweeku” czytamy, że 18 kwietnia ukaże się jego książka, która może wywołać skandal.

Tygodnik donosi, że książka nasycona jest drastycznymi scenami: tortur, gwałtów, rozbojów. Jako jedną z najbardziej szokujących scen wymienia opisy publicznego seksu w klatkach w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

O powieści „Noc żywych Żydów” wypowiedział się m.in. Rafał Grupiński, szef klubu PO:

To jest powieść szalona. Oparta na nietuzinkowym pomyśle i grze konwencjami. Ona może okazać się szokująca. Chyba jeszcze za wcześnie na wykorzystanie Holocaustu w popkulturalnym kontekście.

W recenzji „Newsweeka” czytamy z kolei:

Reklama
Reklama

Historyczną kliszę autor miesza z konwencją horroru klasy C oraz literaturą pornograficzną. Książka Ostachowicza to znakomity styl, żywa akcja i widmo historii. "Noc żywych Żydów" to książka śmiała i prowokacyjna.

Strach pomyśleć, co zainspirowało doradcę Tuska. Obawiamy się, że niekoniecznie była to rodzima "polityka miłości" i opowieści o "zielonej wyspie". Czyżby Ostachowicz postanowił wreszcie "zagrać na siebie"?

Publicystyka
Estera Flieger: Zachować spokój, nie wiedzieć i próbować
Publicystyka
Jan Zielonka: Życzenia noworoczne, bo niebezpiecznie zbliżamy się do krawędzi przepaści
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Polska nie może ulegać niebezpiecznej iluzji
Publicystyka
Jerzy Surdykowski: Bohaterami nowych „Dziejów głupoty w Polsce” byliby Grzegorz Braun i brauniści
Materiał Promocyjny
Technologie, które dziś zmieniają biznes
Publicystyka
Historyk IPN odpowiada Jad Waszem: Wymagajmy od siebie powagi i dokładności
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama