W tekście "Fiskus będzie śledzić podatników przez spółki" dziennik donosi, że spółka powołana do informatyzacji fiskusa będzie mogła śledzić podatników. Możliwość założenia takiej państwowej firmy IT wynika z projektu ustawy ogłoszonego w czwartek. Ministerstwo Finansów chce za jej pomocą szybko, bo z pominięciem przetargów, wyposażyć urzędników skarbowych w nowoczesne narzędzia informatyczne do zwalczania nadużyć podatkowych. Uszczelnienie systemu fiskalnego było wszak jedną z obietnic wyborczych PiS - pisze Rz.

W dzienniku również duży materiał poświęcony programowi Rodzina 500+, którą wczoraj przyjął Sejm po burzliwych obradach. "Rzeczpospolita" opisuje przyjęte przez posłów poprawki umożliwiające m.in. ubieganie się o wsparcie przez internet.

Dziennik Gazeta Prawna dziś magazynowo. Zaprasza do lektury dużym tytułem "Bóg, szatan, PKB". Czy gospodarka powinna być świecka. Czy może religijny naród funkcjonuje lepiej - zastanawiają się redaktorzy DGP.

W dzienniku również rozmowa z Ryszardem Petru, który przybliża czytelnikom fragmenty swojej politycznej filozofii: Do ludzi trzeba mówić językiem korzyści. Co mogą dostać, co zyskać. Moim hasem wyborczym było i jest: urządźmy Polskę lepiej za te same pieniądze. A pomagać trzeba skutecznie potrzebującym. ne zamożnym i średniozamożnym jak to czyni PiS - mów Petru.

Dużo krytyki pod adresem rządu wylewa się dziś ze stron 'Gazety Wyborczej" i jej portalu. W tekście "Rewolucja w walce z luką w VAT!", dziennikarze GW przestrzegają, że wszystkie firmy będą musiały przekazywać fiskusowi bardzo szczegółowe dane finansowo-księgowe i handlowe. Według jednolitego formatu elektronicznego. To ogromnie ułatwi i przyspieszy kontrole. I da dodatkowe wpływy do budżetu.

I na koniec ciekawostka z "Pulsu biznesu", który pisze o jednym z najbogatszych Polaków Leszku Czarneckim "Getin zaczął remont kapitalny". Według PB Czarnecki wsparł bankowe wskaźniki, odkupując Getin Leasing. Resztę kapitału bank uzbiera ziarnko po ziarnku. Odnowie kapitału towarzyszy odnowa moralna. Tym razem serio właściciel nie będzie już "wyciskał" zysku - pisze Puls. Ciekawe, skąd taka zmiana?