Reklama

Zuzanna Dąbrowska: Prezydent Andrzej Duda buduje sobie nową scenę

Zatrudnienie przez prezydenta do napisania ustaw sądowych prof. Królikowskiego ma na celu wysłanie gałązki oliwnej w stronę opozycji.

Aktualizacja: 09.09.2017 08:03 Publikacja: 07.09.2017 20:48

Zuzanna Dąbrowska: Prezydent Andrzej Duda buduje sobie nową scenę

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

„Nie widzę powodu komentować słów wiceministra Platformy Obywatelskiej" – oświadczył w czwartek minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Podczas konferencji dziennikarze pytali go o opinie wygłaszane przez profesora Michała Królikowskiego na temat projektów ustaw sądowych, które we wrześniu ma złożyć w Sejmie prezydent Andrzej Duda. To właśnie Królikowski ma być współautorem pisanej od nowa reformy sądownictwa.

Zbigniew Ziobro trafnie odczytuje intencje prezydenta: na tym poziomie konfliktu politycznego raczej nic nie dzieje się przypadkowo. Medialne wystąpienia nowego współpracownika głowy państwa też nie mają takiego charakteru – to przecież rodzaj komunikatu lub też otwarcia dyskusji przez Andrzeja Dudę. Dyskusji nie z Prawem i Sprawiedliwością, tylko z opozycją.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Publicystyka
Zuzanna Dąbrowska: Polska z bronią u nogi
Publicystyka
Marek Migalski: Wścieklica antyprezydencka
Publicystyka
Antonina Łuszczykiewicz-Mendis: Indie – trzecia droga między USA a Chinami?
Publicystyka
Karol Nawrocki będzie koniem trojańskim Trumpa w Europie czy Europy u Trumpa?
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Trzeba przeciwdziałać pokusie instrumentalnego traktowania Polski
Reklama
Reklama