55-letni Peter Chadwick został zlokalizowany w pobliżu Meksyku. Jak poinformowała policja, stało się to po tym, jak za pomoc w odnalezieniu go zaoferowano nagrodę w wysokości 100 000 dolarów. - Zatrzymaliśmy uciekiniera, który figurował na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Ameryce - powiedział Todd Spitzer, prawnik z okręgu Orange County.

Inwestor na rynku nieruchomości w Newport Beach, został oskarżony o uduszenie żony w 2012 roku. Po zbrodni został aresztowany, ale potem wypuszczono go za kaucją w wysokości miliona dolarów. W roku 2015 nie pojawił się na rozprawie sądowej, w związku z czym został wpisany na listę 15 najbardziej poszukiwanych zbiegów w USA.

W 2012 roku Chadwick zadzwonił pod numer alarmowy 911 dzień po tym, jak jego żona Quee Choo Chadwick zniknęła z domu. Mężczyzna twierdził, że kobieta została zamordowana przez "złotą rączkę”, który miał go także wziąć za zakładnika. Milioner stał się podejrzanym, gdy tydzień później zwłoki kobiety odnaleziono w koszu na śmieci na przedmieściach San Diego.

Śledczy twierdzą, że milioner miał udusić swoją żonę, gdyż spierali się o pieniądze, gdy rozmawiali o konsekwencjach ewentualnego rozwodu.

Gdy Chadwick się ukrywał, był w posiadaniu sfałszowanych dokumentów tożsamości. Mieszkał w dużym mieszkaniu w jednym z meksykańskich miast wśród amerykańskich emigrantów.

Postępowanie przygotowawcze rozpocznie się w środę. Jeśli sąd uzna, że milioner jest winny zabójstwa żony, może zostać skazany na dożywocie.