Dziś rano prokuratura zatrzymała Sławomira N., byłego polityka PO, ministra transportu w rządzie Donalda Tuska i szefa ukraińskiego Ukrawtodoru.

Wraz z nim zatrzymano byłego szefa Grom Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. Zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Sławomir N. ma usłyszeć 6 zarzutów.

Jak podaje portal Money.pl, Zatrzymany Jacek P. jest właścicielem firmy, która świadczy usługi doradcze i prowadzi szkolenia w zakresie doskonalenia z zakresu księgowości.

Szkolenia w firmie Jacka P. odbyło ponad 200 policjantów.

Uczestniczyli między innymi w warsztatach, których celem było podniesienie kompetencji w zwalczaniu przestępczości podatkowej, rozpoznawaniu nieprawidłowości oraz przestępstw na szkodę interesów finansowych UE - pisze Money.pl. Podczas szkoleń poruszano także problematykę funkcjonowania

Według Komendy Wojewódzka Policji w Gdańsku, szkolenia posłużyły podniesieniu poziomu kompetencji funkcjonariuszy pełniących służbę na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Karuzel podatkowych.

Przedsiębiorca Jacek P. prowadzi również szkolenia dotyczące prowadzenia księgowości projektów, które są współfinansowane z unijnych funduszy.