Jest śledztwo ws. uprowadzenia nastolatki z Sosnowca i pozbawienia jej wolności

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu wszczęła śledztwo ws. uprowadzenia nastolatki z Sosnowca i pozbawienia jej wolności. Chodzi o dziewczynkę, po której zaginięciu policja wszczęła procedurę Child Alert

Publikacja: 07.08.2023 13:03

Jest śledztwo ws. uprowadzenia nastolatki z Sosnowca i pozbawienia jej wolności

Foto: stock.adobe.com

O wszczęciu śledztwa poinformował prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Zastrzegł, że ze względu na charakter sprawy nie będzie informował o szczegółach, ale powadzonych jest „bardzo dużo czynności”.

Nastolatka miała zostać odnaleziona w poniedziałek, przed godziną 7.00, dzięki wysiłkom policjantów z Sosnowca, Katowic oraz Komendy Głównej Policji. Odwołany został też ogłoszony w niedzielę Child Alert.

„Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z Sosnowca. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na terenie całego kraju współpracowali policjanci z Sosnowca, KWP w Katowicach i KGP, a także z PSP, OSP i GOPR. Dziękujemy za udostępnianie informacji o zaginięciu” - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czytaj więcej

Nastolatka z Sosnowca odnaleziona. Nieoficjalnie: Zatrzymano jedną osobę

Policja podała, że dziewczynka żyje. Nie przekazała natomiast informacji dotyczących szczegółów odnalezienia, ani stanu zdrowia dziewczynki podkreślając, że są to dane wrażliwe.

Child Alert odwołany. Nastolatka z Sosnowca odnaleziona

Według RMF FM dziewczynka została odnaleziona w województwie zachodniopomorskim. Nie miała żadnych obrażeń zewnętrznych, ale dopiero w poniedziałek miała przejść kompleksowe badania.  Stacja podała także, że w związku z zaginięciem dziewczynki zatrzymano jedną osobę, która w przeszłości miała być karana.

Przestępczość
Gruzini oszukiwali na polskich stacjach paliw. W jaki sposób?
Przestępczość
Ukraińcowi w Warszawie ukradziono 2 miliony zł. Został aresztowany
Przestępczość
Sędzia poza kontrolą służb. Jak Tomasz Szmydt wyjechał z Polski?
Przestępczość
Zarzuty szpiegostwa dla Tomasza Szmydta? Grozi mu dożywocie
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Przestępczość
Polacy wśród oskarżonych o obrót kokainą i opium. CBŚP przechwyciło ponad 1,8 mln porcji narkotyku
Materiał Promocyjny
Jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez przestępców cybernetycznych?