Chińska policja podała, że aresztowała 25-letniego mężczyznę i obecnie prowadzi śledztwo w sprawie ataku.

Policja nie podaje żadnych szczegółów na temat ataku, ale określa go mianem "celowej napaści".

AFP podała, że ofiary śmiertelne to jedna z przedszkolanek, dwoje rodziców i troje przedszkolaków.

Do ataku miało dojść w poniedziałek o 7:40 czasu lokalnego (1:40 czasu polskiego).

Napaść jest szeroko komentowana w chińskich mediach społecznościowych. Wielu internautów przyznaje, że jest zszokowanych napaścią na przedszkole.

Czytaj więcej

Atak nożownika w chińskim przedszkolu. Trzy osoby nie żyją

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Chinach doszło do kilku ataków nożowników na przedszkola. W sierpniu 2022 roku, w prowincji Jiangxi nożownik zabił w przedszkolu trzy osoby, a ranił sześć.

W kwietniu 2021 roku nożownik wtargnął do przedszkola w mieście Beiliu w prowincji Guangxi i zaatakował dzieci podczas popołudniowej drzemki. Zginęła wówczas dwójka przedszkolaków, a 16 zostało rannych. W czerwcu 2021 roku do ataku nożownika doszło w mieście Anqing - napastnik atakował przypadkowych przechodniów, zabijając sześć osób a raniąc 14.

W październiku 2018 roku 14 dzieci zostało rannych w ataku nożownika na przedszkole w Chongqing.

Władze Chin podają najczęściej, że takich ataków dopuszczają się osoby z zaburzeniami psychicznymi.