Czytaj więcej
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski mówił w wieczornym wystąpieniu, że prądu pozbawionych jest na Ukrainie ok. 6 mln odbiorców.
Niedawno rosyjskie MSW opublikowało sprawozdanie dotyczące przestępczości w kraju (za dziewięć miesięcy bieżącego roku).
Największy wzrost przestępstw dokonanych z użyciem broni palnej i ładunków wybuchowych odnotowano w graniczących z Ukrainą obwodach.
W obwodzie kurskim liczba takich przestępstw, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła aż o 675 proc. W obwodzie biełgorodzkim odnotowano wzrost na poziomie 213 proc.
Czytaj więcej
Ukraińska armia poinformowała, że Rosja wycofała część jednostek z miasteczek na wschodnim brzegu Dniepru - to pierwsze oficjalne ukraińskie doniesienia o odwrocie Rosjan z rejonu, przez który przebiega obecnie główna linia frontu na południu kraju.
Pogorszyła się też sytuacja w Moskwie - w stolicy między styczniem a wrześniem było o ponad 200 proc. więcej przestępstw z użyciem broni palnej niż w roku poprzednim.
Z informacji tych wynika, że ponad dwukrotnie wzrosła przestępczość w Petersburgu, w obwodach pskowskim, twerskim i saratowskim.
W całej Rosji doszło do ponad 5 tys. przestępstw z użyciem broni palnej
W graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim przestępczość z użyciem broni i materiałów wybuchowych wzrosła o 92 proc.
W całej Rosji doszło do ponad 5 tys. przestępstw z użyciem broni palnej. Odnotowano też 283 przypadki wykorzystania przez przestępców ładunków wybuchowych - pod tym względem sytuacja jest najgorsza od sześciu lat.
Lawinowo rośnie też liczba kradzieży. W ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku odnotowano o ponad 35 proc. więcej takich przestępstw niż w roku ubiegłym.