30-letni Lee Price III został skazany przez sąd na 110 miesięcy więzienia pod zarzutem oszustwa i prania pieniędzy - poinformował Departament Sprawiedliwości. Mężczyzna przyznał się do winy we wrześniu.

Mieszkaniec Houston uzyskał 1,6 mln dolarów pożyczki z Programu Ochrony Wypłat (Paycheck Protection Program) przyjętego przez Kongres w marcu 2020 roku, aby wspomóc przedsiębiorstwa dotknięte przez skutki pandemii COVID-19. 

Jednak przedsiębiorstwo, dla którego pomoc uzyskał Lee Price III, nie zatrudniało żadnych pracowników i nie wypłacało wynagrodzeń. Mężczyzna wydał część uzyskanych pieniędzy na zakup dwóch samochodów (w tym lamborgini) oraz zegarka marki Rolex - wynika z akt sprawy.

Czytaj więcej

Biden: Omikron? Powód do niepokoju, nie do paniki

Władze informują, że udało się odzyskać ponad 700 tysięcy dolarów bezpodstawnie przyznanej mężczyźnie pożyczki.

Adwokat Price'a, Tom Berg oświadczył, że jego klient przyznał się do winy nie stawiając żadnych warunków.

110 miesięcy

Taki wyrok usłyszał Lee Price III za wyłudzenie 1,6 mln dolarów z Programu Ochrony Wypłat

- Pan Price liczy, że inni zrozumieją na jego przykładzie, że nie ma czegoś takiego jak pieniądze przychodzące bez wysiłku - podkreślił Berg.

Co najmniej 120 osób zostało oskarżonych o oszustwa w związku z działaniem Programu Ochrony Wypłat w USA. Program był elementem wartego 2 bln dolarów pakietu pomocowego przyjętego przez Kongres USA wiosną 2020 roku.