Aktualizacja: 22.03.2019 17:19 Publikacja: 22.03.2019 16:51
Foto: Fotorzepa, Wojtek Jakubowski
Powagę sytuacji na rynku mięsa oddają opublikowane ostatnio przez chińskie władze dane: ministerstwo rolnictwa ujawniło, że pod koniec lutego liczba żywych świń spadła o 16,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, a liczba macior nawet o 19,1 procent. W tym samym czasie średnie ceny w 16 prowincjach skoczyły aż o 37 proc. rok do roku.
Przez gwałtowny rozwój Afrykańskiego Pomoru Świń w Państwie Środka, import wieprzowiny do Chin może się podwoić do 2 mln ton mięsa, informuje Reuters, powołując się na analityka Rabobank.
Od sierpnia, gdy ASF po raz pierwszy zanotowano w Chinach, liczba ognisk ASF u świń wzrosła już do 114, szybko spada też liczebność zwierząt, co jest zapowiedzią mniejszej produkcji mięsa w niedalekiej przyszłości, a co za tym idzie – również dobrym prognostykiem dla krajów eksportujących mięso, na przykład z Europy. Według Reutersa, w ciągu ostatnich tygodni ceny wieprzowiny skoczyły w górę, natomiast liczebność stad świń w tym kraju spadła o prawie 17 procent wobec sytuacji sprzed roku, czyli jeszcze sprzed wybuchu epidemii.
Budapeszt zatrzymał dziś import wołowiny z Polski – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To retorsje za wtrzymanie...
Jan Koral, jeden z trzech braci, założycieli rodzinnego przedsiębiorstwa, zmarł w wieku 81 lat. Firma Koral to j...
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów fin...
Należący do koncernu LVMH gigant alkoholowy Moët Hennessy zamierza zwolnić około 1200 pracowników w związku ze s...
Propozycja nowelizacji zasad handlu alkoholem rozczarowała wszystkich graczy na tym rynku. Ministerstwo Zdrowia...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas