Reklama
Rozwiń

Mleczarze Polski i Ukrainy chcą handlu bez ograniczeń politycznych

Sektor mleczarski Polski i Ukrainy nie potrzebuje żadnych ograniczeń politycznych, ceł, kwot i innego limitowania relacji. Od władz oczekuje nie kłótni i gróźb, ale dyskusji oraz przejrzystych i stabilnych zasad dla obu stron.

Publikacja: 21.09.2023 15:17

Mleczarze Polski i Ukrainy chcą handlu bez ograniczeń politycznych

Foto: Adobe Stock

Podczas Międzynarodowego Forum Współpracy Mleczarskiej, które odbywa się w Białymstoku w dniach 20–21 września stowarzyszenia mleczarskie Ukrainy i Polski wezwały swoje rządy do podjęcia rzeczowego dialogu i działań na rzecz rozwoju sektora rolnego szczególnie mleczarstwa, (zamiast publicznej kłótni i straszenia ograniczeniami –v red). Pod apelem podpisały się cztery stowarzyszenia mleczarskie Polski i Związek Przedsiębiorstw Mleczarskich Ukrainy.

"Wzywamy administrację rządową Polski i Ukrainy do wspierania naszych wysiłków na rzecz tworzenia dobrych relacji i współpracy przy wszystkich zawirowaniach politycznych. Oczekujemy konstruktywnego dialogu i zrozumienia, że ​​tylko wspólne działania oparte na obustronnym zrozumieniu i szacunku pozwolą nam na budowanie owocnych relacji w biznesie i handlu. A to przyczyni się do lepszego funkcjonowania polskiego i ukraińskiego rolnictwa oraz przetwórstwa mleka” – cytuje komunikat mleczarzy agencja Unian.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Przemysł spożywczy
Drożyzna i chęć ratowania żywności pcha nas po zakupy z przeceny. „To już nie wstyd”
Przemysł spożywczy
Chiny oszczędzają głównych producentów koniaku w UE. Zwolnią ich z ceł
Przemysł spożywczy
GIS wycofał piwo znanego polskiego producenta. Butelki mogą wybuchnąć
Przemysł spożywczy
Rośnie apetyt na małą czarną. Ile wart jest rynek kawy w Polsce?
Przemysł spożywczy
Kryzys żywnościowy ogarnia Rosję. Załamanie produkcji, bankructwa przetwórni