Pepsi zmienia logo, klienci mogą powiedzieć: "nie, dziękuję"

Choć wydaje się, że to jeden z najbardziej znanych wizerunków na świecie, to firma jeszcze w tym roku zacznie rewolucyjną zmianę swojego logo. W Polsce zobaczymy je dopiero za rok, wcześniej Amerykanie

Publikacja: 29.03.2023 13:31

Pepsi zmienia logo, klienci mogą powiedzieć: "nie, dziękuję"

Foto: Bloomberg

Pepsi zaprezentowało już nowe, które zostanie wprowadzone w Ameryce Północnej jeszcze tej jesieni. Zmiany wejdą na całym świecie w przyszłym roku. Marketingowcy komentują, że nowe logo wygląda bardzo podobnie do wersji z lat 90., która najwyraźniej zapadła ludziom w pamięć, ale zawiera nowe elementy, które czynią je bardziej nowoczesnym, w tym inną czcionkę i kolor, a także nową ramkę. Zmiany mają na celu nie tylko lepsze dopasowanie się do wspomnień ludzi, ale także zwrócenie uwagi na linię zero cukru Pepsi – kluczową część planu rozwoju firmy w najbliższych latach.

Czytaj więcej

Znana marka wciąż zarabia w Rosji. Najwyżej zmieni nazwę

Pepsi istnieje od 125 lat i co jakiś czas aktualizuje swoją markę. Obecna identyfikacja wizualna została wprowadzona w 2008 roku. Jednak w ciągu lat, które upłynęły od jej pierwszego pojawienia się, nieco się zestarzała.

Według projektantów koncernu logo potrzebowało zmian, ponieważ w badaniach okazywało się, że ludzie mają kłopoty z jego zapamiętaniem.

Ale ze zmianami trzeba ostrożnie. Przykład to choćby logo soków Tropicana, kiedyś należących do Pepsi. W 2009 r. producent zmienił wygląd kartonu tak drastycznie, że konsumenci byli oburzeni. Firma w ciągu kilku miesięcy zmieniła swoje logo z powrotem.

Pepsi twierdzi, że zmiany, które wprowadza, są wystarczająco charakterystyczne, aby załatwić sprawę i podkreślić nowoczesne elementy, takie jak linia zero cukru Pepsi.

Firmy produkujące napoje bezalkoholowe koncentrowały się w ostatnich latach na produktach bezcukrowych i brandingu, ponieważ konsumenci wolno zmieniają zwoje zwyczaje jeśli chodzi o kupowanie napojów gazowanych, a PepsiCo nie jest wyjątkiem.

- Zero będzie centrum strategii marki w Stanach Zjednoczonych - mówił dyrektor generalny PepsiCo Ramon Laguarta, podczas lutowej rozmowy z analitykami. Na początku tego roku Pepsi ogłosiło zmiany w recepturze napojów bez cukru i promowało te produkty w reklamie Super Bowl.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Przemysł spożywczy
Producenci chipsów pod pręgierzem. Spór o cenę kartofla i krzywdę rolników
Przemysł spożywczy
Batony Mars będą miały nowe opakowania. Duża zmiana
Przemysł spożywczy
Małpki tracą przyjaciół, Polacy piją coraz mniej wódki
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Przemysł spożywczy
Rzeź wegańskich produktów. Producenci wycofują je z półek
Przemysł spożywczy
Miód zaczął tanieć. Ale przyczyna spadku ceny jeży włos na głowie