"Skupimy się na wspieraniu naszych pracowników w regionie i zapewnimy im lepsze warunki zwolnień, jednocześnie dbając o przestrzeganie lokalnych przepisów" – powiedział rzecznik Diageo w oświadczeniu cytowanym przez Reutera.

Zagraniczne firmy, które chcą wyjść z Rosji w związku z wojną w Ukrainie, stają przed perspektywą uchwalenia w nadchodzących tygodniach prawa, które pozwoli Kremlowi przejąć aktywa i nałożyć sankcje. To zachęciło niektóre firmy do przyspieszenia odejścia – pisze Reuters.

Rosje opuszczają w pośpiechu Nike i Cisco a koncern Michelin planuje przekazać swoją rosyjską działalność nowemu podmiotowi pod lokalnym kierownictwem do końca roku, stając się pierwszym zachodnim producentem opon, który wycofał się z działalności w Rosji.

Koncern Diageo, który wstrzymał wysyłkę i sprzedaż towarów w Rosji w marcu, zachowa tam licencję na prowadzenie działalności, która wymaga pozostania pewnej liczby pracowników – informuje Reuters powołując się na anonimowych informatorów. Po zakończeniu procesu likwidacji, koncern będzie miał mniej niż 10 pracowników w tym kraju.

Zapasy nierosyjskiego alkoholu zaczęły się kurczyć w Rosji, głownie przez wstrzymanie sprzedaży przez duże zachodnie firmy i zakłócenia w dostawach, pozostawiając rosyjskim konsumentom mniejszy wybór i wyższe ceny.

Diageo dostarczał swoje produkty do 70 tys. sklepów oraz 19 tys. restauracji i barów w Rosji. Po tym, jak firma zawiesiła w marcu swoją działalność na rynku rosyjskim skupiła się wyprzedaży istniejących tam zapasów magazynowych.

Czytaj więcej

Putin o opuszczaniu Rosji przez zachodnie firmy: Dzięki Bogu