Psychoterapeutka oskarżona o wyłudzenia z NFZ. Fikcyjne wizyty i prawie 1300 zarzutów

Do wyłudzeń miało dochodzić poprzez nierealizowanie przez psychoterapeutkę wizyt, na które otrzymała pieniądze z NFZ. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Publikacja: 22.05.2024 13:57

Psychoterapeutka oskarżona o wyłudzenia z NFZ. Fikcyjne wizyty i prawie 1300 zarzutów

Foto: Adobe Stock

Trwające od 2023 roku śledztwo prokuratorskie w sprawie 49-letniej psychoterapeutki z Wodzisławia Śląskiego zakończyło się wniesieniem aktu oskarżenia do sądu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, według danych zebranych przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, kobieta w latach 2021-2022 miała dopuszczać się szeregu wyłudzeń z Narodowego Funduszu Zdrowia.

— W ramach prowadzonego postępowania wodzisławscy policjanci przesłuchali kilkuset opiekunów prawnych pacjentów gabinetu w Wodzisławiu Śląskim oraz gabinetu mieszczącego się na terenie powiatu rybnickiego. — przekazali policjanci, cytowani przez Polską Agencję Prasową.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama