Giertych donosi do prokuratury ws. Pegasusa. "Dotyczy to m.in. D. Tuska"

Adwokat Roman Giertych poinformował na platformie X, że składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie podsłuchiwania go za pomocą systemu Pegasus. Wnioskuje też o uznanie za pokrzywdzonych swoich byłych klientów: Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka.

Publikacja: 06.02.2024 11:06

Giertych donosi do prokuratury ws. Pegasusa.  "Dotyczy to m.in. D. Tuska"

Foto: PAP, Leszek Szymański

"Dzisiaj składam zawiadomienie w sprawie podsłuchiwania mnie programem Pegasus. Wnoszę o uznanie za pokrzywdzonych wszystkich moich klientów (szczególnie polityków), których obsługiwałem prawnie w czasie, gdy stosowano wobec mnie tą broń cybernetyczną" - zapowiedział na portalu X Roman Giertych. Chodzi o obecnego premiera Donalda Tuska, koordynatora służb specjalnych Tomasza Siemoniaka oraz ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. 

Czytaj więcej

ABW sprawdzi członków komisji ds. Pegasusa. Niektóre posiedzenia będą tajne

Przypomnijmy, że 17 styczniu Sejm — głosami wszystkich obecnych posłów — powołał komisję śledczą ds. Pegasusa. Ma ona wyjaśnić  kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa, czy było to celowe  i czy rząd, służby specjalne i policja wykorzystywały go legalnie i celowo wobec m.in. polityków ówczesnej opozycji  w okresie od 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

 Dziś zebrało się prezydium komisji (nie zasiada w nim tylko przedstawiciel PiS). W piątek ma się odbyć pierwsze robocze posiedzenie. Część komisji chce, by przesłuchania rozpocząć od byłych szefów służb - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

 

Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Sądy i trybunały
Wymiana prezesów sądów na Śląsku i w Zagłębiu. Nie wszędzie Bodnar dostał zgodę
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego