Pierwszy raz egzaminatorzy protestowali na początku lipca. Domagają się zmiany systemu egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń. Z powodu ich protestu odwoływane były egzaminy na prawo jazdy w 27 regionalnych ośrodkach. Pracownicy brali urlopy lub korzystali ze zwolnień lekarskich.

Protest przerwano, bo rozmowy z egzaminatorami podjął resort infrastruktury. Po serii spotkań 26 lipca obie strony sporu uzgodniły, że w ministerstwie powstanie zespół roboczy, który będzie pracować nad postulatami egzaminatorów.

Tymczasem jak zauważa RMF FM, już trzy dni po ostatnich rozmowach w resorcie wiceminister Rafał Weber w odpowiedzi na interpelację poselską stwierdził, że "Minister Infrastruktury na chwilę obecną nie planuje zmiany polegającej na kwotowym podwyższaniu stawek wynagrodzenia egzaminatorów".

Egzaminatorzy czują się oszukani - mówi RMF FM Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP. - Wnosimy o bezpośrednie spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem. Wiceminister Weber nie jest już dla nas partnerem do rozmów - dodaje.

Czytaj więcej

Akcja protestacyjna w WORD-ach. Odwoływane egzaminy na prawo jazdy