Celowa zamiana odpowiedzi w teście na prawo jazdy? Jest donos do prokuratury

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z błędnymi pytaniami w testach egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Publikacja: 27.01.2022 12:40

Celowa zamiana odpowiedzi w teście na prawo jazdy? Jest donos do prokuratury

Foto: Adobe Stock

Jak informowaliśmy, osiem z 41 nowych pytań w testach egzaminacyjnych na prawo jazdy zawierało błędy i zostały wycofane z systemów teleinformatycznych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Ministerstwo Infrastruktury przeprosiło zdających, którzy wylosowali błędne pytania. Zapowiedziało też kontrolę w celu znalezienia przyczyn sytuacji.

Czytaj więcej

Ministerstwo przeprasza za błędy w testach na prawo jazdy

- Ta kontrola zakończyła się 27 stycznia 2022 r. W jej wyniku został odwołany przewodniczący oraz jeden z członków Komisji. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne - poinformował w czwartek resort infrastruktury.

Czytaj więcej

Dymisje za błędy w teście na prawo jazdy

Jak czytamy w komunikacie, sprawozdanie pokontrolne wykazało, że "zaangażowanie innych instytucji niż wewnętrzne organy kontrolne Ministerstwa Infrastruktury może okazać się niezbędne w celu całkowitego wyjaśnienia sprawy oraz pociągnięcia osób, które doprowadziły do tej sytuacji do odpowiedzialności". - W związku z powyższym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wskazane w sprawozdaniu pokontrolnym osoby - podał MI. 

Resort poinformował, że w skali kraju pokrzywdzonych przez zaistniałą sytuację zostało 20 osób. Są to kandydaci na kierowców, którzy uzyskaliby pozytywny wynik egzaminu, gdyby prawidłowo udzielona odpowiedź na wadliwe pytanie nie została była zaliczona jako błędna. - Otrzymają one specjalne wiadomości e-mail ze stosowną informacją i ze wskazaniem ścieżki procedury zaskarżenia wyniku egzaminu - zapowiedziano. Jak zaznaczono, taki egzamin jest powtarzany bez konieczności wnoszenia opłaty przez kandydata na kierowcę.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału