Minister Niedzielski podczas czwartkowej konferencji zapowiedział, że w woj. mazowieckim i lubuskim w związku z objęciem tych obszarów surowszymi restrykcjami wprowadzona zostanie również nauka hybrydowa dla uczniów klas 1-3 w szkołach podstawowych.

Oznacza to, że w woj. mazowieckim, lubuskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim będzie stosowana nauka w trybie naprzemiennym do 28 marca br. 

Czytaj także: Nowe przepisy ws. COVID-19. Lockdown kolejnych województw

Minister @a_niedzielski w #KPRM: Jutro pojawi się rozporządzenie MEiN, które ureguluje model nauczania w klasach 1-3 w trybie hybrydowym w 2 dodatkowych województwach.

W piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt przepisów w tej sprawie.

Tryb hybrydowy polega na takiej organizacji zajęć lekcyjnych, by w szkole równocześnie przebywało maksymalnie 50 proc. wszystkich dzieci. Lekcje powinny być naprzemiennie zdalne i stacjonarne. O tym, jak będzie to dokładnie wyglądać zadecydują jednak dyrektorzy poszczególnych placówek.

- Zadaniem dyrektora szkoły podstawowej będzie ustalenie harmonogramu prowadzenia zajęć zdalnie i w budynku szkoły, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Nauka dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych z uwagi na wysokie zagrożenie epidemiologiczne nadal odbywać będzie się na odległość lub w inny, ustalony przez dyrektora sposób. 

Przepisy mają wejść w życie od poniedziałku 15 marca br. i obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie. 

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ