Autorzy arkuszy zadali pytanie nawiązujące do pandemii koronawirusa - zauważa onet.

W związku z sytuacją epidemiczną rozpoczynające się w środę próbne egzaminy maturalne przeprowadzone będą w reżimie sanitarnym, zgodnie ze specjalnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wytyczne są zbliżone do tych, które obowiązywały w ubiegłym roku podczas egzaminów maturalnych. Okazało się też, że do obecnej sytuacji postanowili nawiązać autorzy arkuszy maturalnych.

Czytaj także: Ruszyły próbne egzaminy maturalne

Pytanie brzmiało:

Medyczna maseczka ochronna wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami wskutek podwyżki zdrożała o 40 proc. i kosztuje obecnie 106,40 zł. Cena maseczki przed podwyżką była równa

A. 63,84 zł

B. 65,40 zł

C. 76,00 zł

D. 66,40 zł.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Poprawna odpowiedź to oczywiście C: 76,00.

Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, "bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19". Zasada ta obowiązuje zdających, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Na egzamin nie może przyjść nikt, kto przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych, albo kto jest na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi maseczką ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje w całej szkole z wyjątkiem sal, gdzie odbywa się egzamin próbny, po zajęciu miejsc przez uczniów.

Czytaj więcej na onet.pl