Obowiązek śledzenia ruchu i weryfikacji wyrobów tytoniowych od 20 maja 2019

Po 20 maja każde opakowanie z wyrobem tytoniowym będzie mieć kod pozwalający na jego śledzenie na wszystkich etapach produkcji i sprzedaży.

Aktualizacja: 06.02.2019 13:31 Publikacja: 06.02.2019 08:41

Obowiązek śledzenia ruchu i weryfikacji wyrobów tytoniowych od 20 maja 2019

Foto: 123RF

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych implementuje do polskiego prawa dyrektywę 2014/40/UE mówiącą o obowiązku śledzenia ruchu i weryfikacji legalnego źródła ich pochodzenia. Producent lub importer wyrobów tytoniowych przeznaczonych na polski rynek będzie musiał wystąpić o niepowtarzalny identyfikator oraz stosować odpowiednie zabezpieczenia.

Czytaj także: Cienkie papierosy w Polsce tylko do 2020 roku

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Prawo drogowe
Trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wchodzi w życie "prawo Klimczaka"
Praca, Emerytury i renty
Część seniorów dostanie w lipcu dwa przelewy. Zasady wypłaty renty wdowiej
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców