Reklama

Komitet Ministrów Rady Europy: należy zapewnić dostęp do legalnej aborcji w Polsce

HFPC podaje, że Komitet Ministrów Rady Europy na wrześniowej sesji poprosił polskie władze o podjęcie kroków, które umożliwią kobietom efektywny dostęp do legalnej aborcji w Polsce, w szczególności w przypadkach, gdy do zapłodnienia doszło wskutek przestępstwa.

Publikacja: 05.10.2017 10:22

Komitet Ministrów Rady Europy: należy zapewnić dostęp do legalnej aborcji w Polsce

Foto: Fotolia.com

Komitet Ministrów to organ Rady Europy między innymi monitorujący wykonywanie wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przez władze państw członkowskich. Podczas sesji trwającej od 19 do 21 września 2017 r. zajmował się jedną ze spraw przegranych przez Polskę dotyczącą braku dostępu do legalnej aborcji – P. i S. przeciwko Polsce.

HFPC poinformowała, że Komitet Ministrów zwrócił się do władz polskich w sprawie dalszych prac nad zapewnieniem kobietom dostępu do rzetelnych i kompleksowych informacji o możliwości skorzystania z przysługującego prawa do legalnego zabiegu aborcji, co w szczególności ma dotyczyć sytuacji, w których ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok ws. zasiedzenia służebności przesyłu
Dobra osobiste
Dziennikarka TVP ofiarą pomówień wspomaganych przez AI. Jak walczyć z oczernianiem?
Prawo w Polsce
Jest pierwsze weto. Karol Nawrocki mówi o „szantażu wobec społeczeństwa"
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama