Dwa kolejne miejsca na podium zajęły CMS i DZP – tak jak przed rokiem, lecz w odwrotnej kolejności.

W tegorocznym rankingu po raz pierwszy nie padł rekord liczby uczestników. Z roku na rok startowało w nim coraz więcej kancelarii. W 2020 r. było ich 312. Teraz mamy „tylko" 306 zespołów, z czego 134 z Warszawy, a 172 ma siedziby w innych miastach Polski. Co nie znaczy, że są kancelariami wyłącznie lokalnymi. Ale o tym piszemy w dalszej części dodatku rankingowego, w artykule poświęconym sytuacji na rynku prawniczym w regionach.

Dentons to kancelaria, której chyba nikt nie jest w stanie dogonić pod względem wielkości zespołu. Od 2017 r., gdy pierwszy raz osiągnęła poziom 200 prawników, konsekwentnie zwiększała zatrudnienie. Jednak w ostatnim czasie zanotowała spadek z 221 do 214 osób.

CMS raczej nie dogoni Dentons, choć przez rok zwiększył zatrudnienie o czterech prawników i wskoczył na pozycję drugą ze 179-osobowym zespołem. Także kancelaria DZP nie ma na to szans – ma 178 prawników, o jednego prawnika mniej niż przed rokiem.

Zespół SK & S utrzymał czwarte miejsce, choć zmniejszył się o jednego prawnika i dziś liczy 158 osób.

Kancelaria Bochenek i Wspólnicy idzie zaś jak burza. Wskoczyła z ósmego na piąte miejsce z zespołem 134 prawników. Wykorzystuje koniunkturę w obszarze sporów frankowych – to jej główna specjalizacja.

Skład pierwszej dziesiątki nie zaskakuje, poza awansem kancelarii SSW Pragmatic Solutions, która awansowała z 14. na 9. miejsce. Greenberg Traurig spadł zaś o miejsce, choć zatrudnia dwóch prawników więcej.

Zobacz pełne wyniki Rankingu - kancelarie według liczby prawników ogółem

Więcej kategorii

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Rynek usług prawnych 2020/2021 - raport przygotowany z okazji 19. Rankingu Kancelarii Prawniczych