Koniunktura gospodarcza sprawia, że kancelarie mają się dobrze. Nie tylko rozwijają swoje kompetencje w tradycyjnych obszarach, ale także odkrywają nowe – takie, które pojawiają się wraz ze skokiem cywilizacyjnym. Rozwijające się doradztwo prawne w dziedzinie nowych technologii czy energii odnawialnej to najlepsze dowody.

Czytaj także: Poznaliśmy największe i najlepsze kancelarie w Polsce

Wraz z rozwojem rynku usług prawniczych zmienia się też nasz ranking. Chcemy, by odpowiadał Państwa oczekiwaniom oraz uwzględniał trendy i procesy zachodzące na rynku. Część zmian wprowadziliśmy w ubiegłym roku, w obecnej edycji są one kontynuowane. Obok nowych kategorii jak nowe prawo – gdzie wyróżniliśmy firmy zajmujące się restrukturyzacją, windykacją i odszkodowaniami – wybieramy też prawników i kancelarie w nowych specjalizacjach jak spory międzynarodowe czy doradzanie prywatnym klientom. Wprowadziliśmy nowe zasady wyłaniania najlepszych firm, najlepszych adwokatów i radców prawnych. Od tego roku system wyboru jest dwuetapowy. O tym, kto jest najlepszy w danej dziedzinie, decydują już nie tylko rekomendacje rynkowe, ale też specjalnie powołane eksperckie kapituły, które analizują dokonania rekomendowanych prawników. Zmiana ta ma sprawić, że jeszcze precyzyjniej wyłaniani będą najlepsi z najlepszych. To nie koniec zmian. W przyszłym roku planujemy następne, uwzględniając postęp technologiczny na rynku.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym, których dzisiaj poznaliśmy życzę wielu sukcesów: samych wygranych spraw i pomyślnie podpisanych umów. Dziękuję, że jesteście Państwo z nami.

Tomasz Pietryga zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej"

Czytaj także:

Poznaliśmy największe i najlepsze kancelarie w Polsce

Ranking Kancelarii Prawniczych - WIDEORELACJA

Fotorelacja z Rankingu Kancelarii Prawniczych 2019

Autopromocja
RADAR.RP.PL

Przemysł obronny, kontrakty, przetargi, analizy, komentarze

CZYTAJ WIĘCEJ

Słabsi mogą na nią liczyć