Reklama

Odezwa do kandydatów

Każdy z was chociaż raz w życiu miał okazję odbyć rozmowę kwalifikacyjną w sprawie nowej pracy. Każdy z was potem się zastanawiał, jak wypadł, co zrobił źle, czego nie powinien powiedzieć itp. Nie ma tzw. złotej reguły, jednolitej dla każdego, jak się zaprezentować na rozmowie, ale pewne elementy są absolutnie niezbędne.

Publikacja: 03.11.2015 22:02

Odezwa do kandydatów

Foto: Fotorzepa/Rafał Guz

W większości przypadków to rekruter inicjuje pierwszy kontakt z wami. Jak do was dociera? A to już nasza tajemnica zawodowa. Rekruter dzwoni o bardzo różnych porach, więc niezwykle istotna jest wasza reakcja na taki telefon. Odebranie telefonu oznacza bowiem zgodę na rozmowę. W przypadku braku swobody do przeprowadzenia rozmowy przeproście grzecznie i zaproponujcie kontakt w dogodnej dla was porze. Trzeba jednak być pewnym podanego terminu, aby ponownie nie być zmuszonym do przekładania kontaktu. Ta rozmowa ma wam dać ogólny pogląd na temat projektu rekrutacyjnego oraz określić wasze wstępne zainteresowanie wzięciem udziału w rekrutacji. Na tym etapie nie należy oczekiwać żadnych deklaracji stron, poza tą jedną z waszej strony – przesłaniem CV.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Poszukiwanie pracy
Rekordowe zainteresowanie zmianą pracy. Które branże są najbardziej narażone na rotację?
Poszukiwanie pracy
To jest już rynek pracodawcy. Kandydaci szturmują oferty
Poszukiwanie pracy
Fala zwolnień pogorszyła nastroje pracowników
Poszukiwanie pracy
Więcej firm chce zatrudniać niż zwalniać
Poszukiwanie pracy
Startuje Program Kariera - szansa na elitarne płatne praktyki
Reklama
Reklama