Sondaż dla PO: Gdy startuje Jaśkowiak, zyskuje PSL i Lewica

Platforma Obywatelska na tydzień przed wyborem kandydatki lub kandydata na prezydenta dysponuje sondażem Kantar, który pokazuje, że gdy z ramienia partii startuje Jacek Jaśkowiak, to prezydent Poznania musi walczyć o drugą turę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Publikacja: 09.12.2019 12:56

Władysław Kosiniak-Kamysz w pierwszej turze zdobyłby 12 proc. głosów (w przypadku startu Jacka Jaśko

Władysław Kosiniak-Kamysz w pierwszej turze zdobyłby 12 proc. głosów (w przypadku startu Jacka Jaśkowiaka) lub 8 proc. (w przypadku startu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej) - wynika z sondażu

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Zgodnie z badaniem, którego pełne wyniki poznała "Rzeczpospolita", w pierwszej turze Jacek Jaśkowiak miałby poparcie na poziomie 16 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 12 proc., Adrian Zandberg - 11 proc., a Janusz Korwin-Mikke 8 proc.

Prezydent Andrzej Duda uzyskałby 45 proc. głosów - wynika z sondażu Kantar, o niektórych wynikach którego informowała też poznańska "Gazeta Wyborcza".

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Poseł PiS pojawił się w szkole „z interwencją ws. godła”. Burmistrz jest oburzony
Polityka
Trzaskowski w Bydgoszczy: Idę walczyć o państwo silne, demokratyczne i oparte o rządy prawa
Polityka
Kaczyński zagłuszany podczas miesięcznicy. „Przyjdzie czas, że to się skończy”
Polityka
Nawrocki czy Mentzen - kto ma większe szanse z Trzaskowskim w II turze? Wyniki sondażu
Polityka
Dwa sondaże partyjne jednego dnia. Oba fatalne dla Trzeciej Drogi. W jednym dogoniła ją partia Razem
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem