Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.02.2018 14:15 Publikacja: 28.02.2018 13:57
Foto: AFP
Dziennikarz śledczy ze Słowacji Jan Kuciak i jego przyjaciółka Martina Kušnírova zostali zastrzeleni w weekend. Zabójstwo dziennikarza może mieć związek z jego pracą - Kuciak pisał m.in. o oszustwach podatkowych.
Szef słowackiej policji Tibor Gaszpar mówiąc o zabójstwie dziennikarza użył określenia "egzekucja". O egzekucji pisze też koncern Axel Ringer Springer, wydawca portalu "Aktuality", dla której pracował Kuciak. Policja prosi media, aby informowały o ewentualnych groźbach jakie otrzymują pracujący dla nich dziennikarze. Zapowiada też przyznanie ochrony niektórym dziennikarzom - nie wymienił ich jednak z nazwiska. Czytaj więcej
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ukraina nie popełniła błędu, oddając Rosji broń jądrową. Inaczej wspólnota międzynarodowa nie uznałaby jej suwer...
Od początku roku w Rosji coraz bardziej szerzy się kult Józefa Stalina. Dla Rosjan jest on już pierwszym wśród „...
Prezydent Donald Trump zapowiedział w poniedziałek wysłanie na Ukrainę dodatkowej broni. Wcześniej Pentagon ogło...
Negocjacje Izraela z Hamasem w Katarze mogą zakończyć się zawieszeniem broni w Gazie. Nie oznacza to jeszcze trw...
Dziennik „The Washington Post” informuje, że osoba podszywająca się pod Marco Rubio, wykorzystała sztuczną intel...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas