Na temat sondażowych wyników wyborów samorządowych wypowiedział się także Ludwik Dorn. - Jeżeli chodzi o większość z tych 10 miast, które pojawiły się w sondażu exit poll, to mamy w porównaniu z 2014 rokiem bardzo dużo zwycięstw w pierwszej turze - podkreślił w rozmowie z TVN24. - To nie było wydarzenie spodziewane - podkreślił i dodał, że "cztery lata wcześniej regułą była druga tura, także w Warszawie".

 

Polacy głosują. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

W opinii Dorna, Rafał Trzaskowski uzyskał dużo lepszy wynik niż udało się zdobyć w zeszłych wyborach samorządowych Hannie Gronkiewicz-Waltz. Jak zaznaczył, jego zdaniem wśród przyczyn wielu zwycięstw w pierwszej turze "kandydatów niepisowskich" był wniosek Zbigniewa Ziobry do TK o uznanie za niekonstytucyjny jednego z artykułów Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. - Tutaj naprawdę się przestraszono, że coś z tym polexitem może być na rzeczy - powiedział.

Z sondażu exit poll dla Ipsos wynika, że najlepszy wynik w wyborach uzyskał PiS - 32,3 proc. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z wynikiem 24,7 proc.