Reklama
Rozwiń
Reklama

Leszek Balcerowicz: Opieszałość działań CBA i prokuratury jest niebywała

- Jest partia, która obsadza swoimi działaczami instytucje, które stają się od niej zależne. Próba przejmowania państwa przez jedną partię to najgorsza korupcja polityczna - ocenił w programie Onet Rano Leszek Balcerowicz

Aktualizacja: 27.11.2018 09:28 Publikacja: 27.11.2018 09:18

Leszek Balcerowicz: Opieszałość działań CBA i prokuratury jest niebywała

Foto: Rzeczpospolita TV

qm

Były prezes NBP komentował poranne zatrzymanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oceniając działania rządzących ws. Komisji Nadzoru Finansego ocenił, że "opieszałość działań CBA i prokuratury jest niebywała".

- Jeśli ma być autentyczne śledztwo, to powinno dotyczyć powiązań byłego szefa KNF z innymi osobami. Niezmiernie mało prawdopodobne jest, że to odizolowany wyskok - ocenił Balcerowicz. Dodał, że po "rychłym odsunięciu PiS od władzy", powinna powstać komisja śledcza. Według rozmówcy programu Onet Rano, w jej skład powinni wchodzić nie tylko posłowie, ale też ludzie z zewnątrz. - Powinna sprawdzić ewentualne prawdopodobne powiązania wyżej w hierarchii partyjnej - powiedział Balcerowicz.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Sondaż: Czy Włodzimierz Czarzasty będzie lepszym marszałkiem niż Szymon Hołownia?
Polityka
Między młotem a kowadłem. Resort zdrowia w swoim pierwszym wielkim kryzysie
Polityka
Napięcie na linii Kaczyński-Nawrocki? Powodem prawa zwierząt
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego: To będą dwa lata dobre dla Polski
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama