Na nagraniu krążącym po mediach społecznościowych widać, jak prezydent Macron podchodzi do barierki, za którą stali widzowie. 

W pewnym momencie Macron zostaje uderzony w twarz przez jednego z mężczyzn. Natychmiast interweniowała ochrona prezydenta.

Jak donoszą francuskie media, napastnik został aresztowany. Gdy doszło do ataku, w tle słychać okrzyki "precz Macron-izmem"

Politycy szybko potępili ten incydent. Premier Jean Castex powiedział, że demokracja oznacza debatę i uzasadnioną różnicę zdań, ale "w żadnym wypadku nie może oznaczać przemocy, agresji słownej, a tym bardziej ataku fizycznego".

Lider skrajnej lewicy Jean-Luc Mélenchon natychmiast po spoliczkowaniu napisał na Twitterze, że "solidaryzuje się z prezydentem".

Prezydent Macron w tym tygodniu odbywa podróż po Francji. We wtorek odwiedził szkołę hotelową w Tain-l'Hermitage. 

Wizyta prezydenta odbywa się w przeddzień ważnego kroku dla właścicieli francuskich barów i restauracji, które będą mogły ponownie otworzyć się dla klientów wewnątrz po siedmiu miesiącach zamknięcia. Francuska nocna godzina policyjna została również przesunięta z 21:00 na 23:00.