Informacja o nominacjach na dwa pierwsze miejsca na listach w każdym okręgu pojawiła się po obradach Komitetu Politycznego w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

Listę w okręgu nr 1 - Pomorze otworzy Anna Fotyga, była szefowa polskiej dyplomacji, na drugim miejscu znalazł się wiceminister kultury Jarosław Sellin. W okręgu kujawsko-pomorskim na szczycie znaleźli się Kosma Złotowski i Tomasz Latos. Z okręgu podlasko-warmińsko-mazurskiego wystartują Karol Karski i Krzysztof Jurgiel. Liderem listy w Warszawie będzie Jacek Saryusz-Wolski, za którym umieszczono Ryszarda Czarneckiego.

W okręgu mazowieckim do europarlamentu startować będą wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz Maria Koc. Listę w okręgu łódzkim otworzą kolejny były szef MSZ Witold Waszczykowski oraz rzecznik rządu Joanna Kopcińska. W Wielkopolsce wystartują Zdzisław Krasnodębski i Andżelika Możdżanowska, a w województwie lubelskim - Elżbieta Kruk i rzeczniczka rządu Beata Mazurek.

Listę na Podkarpaciu otworzą Tomasz Poręba i Bogdan Rzońca. W okręgu nr 10, obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie wystartują była premier Beata Szydło oraz Ryszard Legutko. Na Śląsku na listę PiS desygnowano Jadwigę Wiśniewską i Grzegorza Tobiszewskiego, a w okręgu dolnośląsko-opolskim dwie członkinie rządu - Annę Zalewską i Beatę Kempę.

Największe zaskoczenie, według pierwszych komentarzy, to start z pierwszego miejsca na liście zachodniopomorskiej szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Za nim na listę wpisany został Czesław Hoc.

Wcześniej, według nieoficjalnych informacji, na giełdzie nazwisk pojawiło się m.in. nazwisko prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego. Miał on startować z drugiego miejsca na liście. Ostatecznie na nią nie trafił.

Szefem sztabu wyborczego PiS będzie Tomasz Poręba.