Wczoraj rozpoczęła się konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc Polska". W trakcie kilkudziesięciu sesji plenarnych i panelu specjalistycznych politycy PiS podsumowują 4 lata rządów i omawiają pomysły na przyszłość.

Pierwszy na scenie pojawił się dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Po to, żeby iść dalej, potrzebujemy nowego programu. Programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba, także zmian - mówił.

Po prezesie PiS swoje wystąpienie miał wicepremier Jarosław Gowin.- Nie wiem czy ktoś z państwa pamięta tytuł piosenki, którą przywołałem cztery lata temu. "Wind of change", wiatr zmian. Wtedy było już czuć wiatr zmian. No i co? Nieźle powiało - powiedział.

- Mamy wiele mierzalnych faktów na to, że Dobra Zmiana to nie tylko nazwa, a rzeczywiste działania - mówił natomiast Zbigniew Ziobro.

- Mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale dzisiaj z podniesionym czołem możemy powiedzieć, ze wiele rzeczy się udało - ocenił minister sprawiedliwości.

- Pokazaliśmy, że poprzez konkretne zmiany w państwie pieniądze trafiają do polskich rodzin. Polska nie jest państwem teoretycznym. Pokazaliśmy, że może skutecznie działać - dodał.

- Nasz program realizacji marzeń Polaków spotkał się z ogromnym zapotrzebowaniem. Ponad milion ludzi już pierwszego dnia złożyło wnioski o 500 plus. Możemy realizować te zobowiązania społeczne dzięki sprawności funkcjonowania polskiego państwa - kontynuował.

- Nasza wspólna praca ma służyć obronie polskich rodzin i polskich wartości. Musimy być nowocześni, ale szanować polskie tradycje - mówił Ziobro.

- Wprowadziliśmy większe kary dla tych, którzy wyprowadzają miliony z polskiego skarbu państwa. To pokazało, że państwo jest silne i skuteczne - powiedział. - Nasza wspólna praca ma bronić polskie rodziny w obszarze wartości i ochrony naszej polskiej tożsamości. Nie możemy pozwolić na seksualizację dzieci. Nie pozwolimy, aby nasi oponenci polityczni to zrobili - dodał.