W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o ochronie zwierząt oraz drugie czytanie projektu specustawy covidowej, która przewiduje zwolnienie urzędników z odpowiedzialności karnej za działania w celu przeciwdziałania Covid-19.

Lider PO Borys Budka zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze ustawę zakazującą hodowli zwierząt futerkowych. - Będziemy starali się wprowadzić zmiany, które pomogą pracownikom, żeby z dnia na dzień nie tracili pracy, bez żadnych odszkodowań - powiedział w rozmowie z Radiem Zet.

Zapowiedział również, że Koalicja Obywatelska będzie starała się "zablokować ustawę, która daje bezkarność panu Morawieckiemu, Sasinowi i innym ludziom, którzy łamią prawo w imię fałszywej zasady, że robią coś dla walki z koronawirusem".

Kiedy poznamy nowego szefa klubu PO? - Myślę, że uda się to jeszcze we wrześniu - odpowiedział Budka.  - To nasza wewnętrzna sprawa i nie będziemy umawiać się przez media - dodał.

Zapytany, czy widzi w tej roli Cezarego Tomczyka, lider PO odpowiedział:  Jeżeli zdecyduje się kandydować to jest osobą, która może liczyć na duże poparcie. Współpracuję z nim od wielu lat i jestem bardzo zadowolony.