- Wszyscy parlamentarzyści, z którymi ruch Polska 2050 prowadzi obecnie rozmowy w sprawie ewentualnego transferu są członkami opozycyjnych klubów - powiedział Kobosko.

- Przystępujemy do procesu rejestracji partii politycznej - oświadczył pod koniec września lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Nazwy nowego ugrupowania jak dotąd nie ujawniono.

Już wcześniej z klubu Lewicy, do Polski 2050 Hołowni przeszła posłanka Hanna Gill-Piątek.

- Chcę być tam, gdzie są moi wyborcy, więc dołączam do ruchu Polska 2050 - mówiła posłanka, która została pierwszą reprezentantką ruchu Hołowni w parlamencie.

Hołownia buduje swój ruch w oparciu o poparcie uzyskane w I turze wyborów prezydenckich - były dziennikarz uzyskał w niej 13,87 proc. głosów i zajął trzecie miejsce.

W mediach spekulowano, że do ruchu Polska 2050 może dołączyć m.in. poseł klubu Koalicji Obywatelskiej, Franciszek Sterczewski.