Reklama
Rozwiń
Reklama

Krajowy Plan Odbudowy tonie w sporach

Samorząd, eksperci i opozycja mają długą listę zastrzeżeń wobec zawartości planu wydatkowania specjalnych środków z Unii.

Publikacja: 14.03.2021 21:00

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentowali hasła Nowego Ładu w filmiku promocyjnym

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentowali hasła Nowego Ładu w filmiku promocyjnym

Foto: materiały prasowe

Krajowy Plan Odbudowy to około 260 mld złotych, które mają pomóc Polsce wyjść z kryzysu wywołanego pandemią. Rząd opublikował już projekt KPO. Konsultacje potrwają do 2 kwietnia. Po jego sfinalizowaniu dokument oceni Bruksela.

Równolegle poza konsultacjami, które mają zakończyć się do 2 kwietnia, rozkręca się polityczna dyskusja zarówno wokół samego Krajowego Planu Odbudowy, jak i głosowania w Sejmie nad zwiększeniem środków własnych UE. Zgoda wszystkich państw Unii jest niezbędna. Przeciwko jest Solidarna Polska, która nie chce zgodzić się na uwspólnotowienie długu, nazywając to krokiem do federalizacji całej Unii.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Sondaż: Kogo najbardziej obciąża sprawa sprzedaży działki pod CPK?
Polityka
PiS ruszy w Polskę. Czy to wystarczy, by przekonać wyborców?
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Sejm podjął decyzję ws. zatrzymania i tymczasowego aresztowania Zbigniewa Ziobry
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama