Dokumenty z CBA trafiły już do kancelarii tajnej prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu. Według TVN 24 są to stenogramy rozmów polityków PO w sprawie prywatyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie.

W stenogramach ma się pojawiać minister Skarbu Państwa Aleksander Grad.

Kancelaria Premiera informuje na swych stronach, że złożyła już w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono osób wymienionych w pismach CBA i szefa biura Mariusza Kamińskiego. Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski zarzuca mu, że nie dopełnił obowiązków nie przekazując tych materiałów do prokuratury.

Jak podkreśla szef Kancelarii Premiera, z dokumentów tych nie wynika, iż dopełniono obowiązku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub przekazania pozyskanych przez CBA materiałów Prokuratorowi Generalnemu.

- Mając na względzie obowiązek wynikający z art. 304 2 kpk, uzasadnione jest złożenie niniejszego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w procesie sprzedaży składników majątku Stoczni Gdynia S.A. oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. przez wskazane w tych dokumentach osoby pełniące funkcje publiczne, w sposób opisany w tych dokumentach - napisał Arabski.

Jak dodał, z przekazanych do Kancelarii Premiera dokumentów wynika, że CBA prowadziło czynności operacyjno-rozpoznawcze, w których toku uzyskało dowody uprawdopodabniające popełnienie przestępstwa przez osoby pełniące funkcje publiczne. - Z przekazanych dokumentów wynika, iż wbrew obowiązkowi wynikającemu z art. 17 ust. 15 ustawy o CBA, Szef CBA nie przekazał niezwłocznie zgromadzonych dowodów do Prokuratora Generalnego - czytamy w piśmie szefa Kancelarii Premiera.

[ramka][b]W Kancelarii Prezydenta nie wiedzą nic o dokumentach CBA[/b]

- Prezydent przygotowuje się do jutrzejszego wystąpienia w czasie uroczystości podpisania traktatu lizbońskiego i nie mówił mi nic o jakichkolwiek nowych materiałach od CBA. Nie jestem w stanie powiedzieć czy coś takiego do kancelarii wpłynęło - powiedział "Rz Online" prezydencki minister Paweł Wypych.

[i]pmaj[/i][/ramka]

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

W identyczny sposób CBA poinformowało o aferze hazardowej. [b][link=http://www.rp.pl/artykul/19417,370871_CBA_ostrzega_przed_zmiana_ustawy_o_grach.html" "target=_blank]Czytaj więcej[/link][/b]