- Każdy może brać udział w takich wydarzeniach, demonstracjach, paradach w jakich ma chęć czy wole. A to, czy tego typu zachowania są standardowe, czy odbiegające od standardu, każdy musi sam ocenić - dodał komentują słowa ministra nauki i edukacji Przemysława Czarnka, który - w kontekście części uczestników warszawskiej Parady Równości mówił, że "Polacy dokładnie wiedzą, kto jest normalny". 

- Parada się odbyła, jak co roku, każdy kto chciał, wziął w niej udział, to jest coś normalnego w demokratycznym kraju. A jeśli były tam jakieś zachowania, nazwijmy je, ekscentrycznymi - to każdy już sobie własną opinię może wyrobić - mówił też Fogiel.

Na pytanie czy określiłby - jak Czarnek - homoseksualizm mianem dewiacji, Fogiel odparł, że "nie".

- Orientacja homoseksualna jest faktem, istnieje i nikt tego nie neguje. Pani redaktora stara się łapać pana ministra Czarnka za słówka i to jeszcze za moim pośrednictwem - dodał.

- Nie sądzę, by działania ministra Czarnka można było określać mianem "wybryków". Wotum nieufności (wobec Czarnka) oczywiście będzie prawdopodobnie tak samo miałkie i oderwane od faktów jak wnioski wobec ministrów (Mariusza) Kamińskiego, (Michała) Dworczyka i (Jacka) Sasina i tak, większość parlamentarna obroni ministra Czarnka, bo to większość parlamentarna decyduje o składzie rządu - przekonywał Fogiel.

- Pan minister Czarnek nikogo nie obraża, nikogo nie atakuje jeśli mówi o pewnych zachowaniach, które są standardem i o tym co od standardów odbiega, to nie jest obraza, ale stwierdzenie faktu - zaznaczył wicerzecznik PiS.

Wniosek o wotum nieufności wobec Czarnka złożyła Koalicja Obywatelska.