Była to wymijająca odpowiedź na pytanie prowadzącego, czy zapadła decyzja o obecności prezesa PiS w rządzie Mateusza  Morawieckiego. Dworczyk zapewnił, że lokal dla Kaczyńskiego zostanie "zabezpieczony", a to, czy tak się stanie, zależy od wyników analizy sytuacji  politycznej.

- Prowadzi się ewaluację co jakiś czas i w ramach tej ewaluacji wyciąga się wnioski - stwierdził Dworczyk, pytany o powód wejścia Kaczyńskiego do rządu, jeśli ono nastąpi.

Polityk potwierdził, że PiS chciałoby, aby nowy rzad został powołany w połowie tygodnia, choć nie wykluczył, że ze względu na kalendarze premiera i prezydenta może dojść do "drobnych przesunięć".

Dworczyk, jak inni politycy PiS, ocenił, że ewentualne objęcie przez prezesa PiS stanowiska wicepremiera ustabilizuje koalicję i pracę rządu.

Szef KPRM skomentował list 43 ambasadorów broniących środowiska LGBT.

Czytaj także:

List otwarty ambasadorów w Polsce w sprawie społeczności LGBTI

MSZ reaguje: Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny

Brudziński do Mosbacher: Czekamy na Pani obronę chrześcijan

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Według Dworczyka wspomniany list nie jest skierowany do rządu, a jest jedynie listem otwartym, a żaden z jego sygnatariuszy nie występował ze "sprawą LGBT" do żadnej z rządowych agend.

Podpisanie go przez 43 ambasadorów szef KPRM nazwał "ideologiczno-politycznym eventem".

- Supozycje, że w Polsce jest jakiś problem i osoby, które reprezentują środowisko LGBT mają jakieś kłopoty, to jest po prostu teza nieprawdziwa - oświadczył polityk. Dodał, że oficjalnej odpowiedzi na list ambasadorów nie bedzie.