Kobieta pokieruję kampanią Dudy? Kandydat PiS nie zaprzecza

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, wybrał szefa swojego sztabu wyborczego. Polityk jednocześnie zaprzeczył, by jego kampania wyborcza już się rozpoczęła

Aktualizacja: 19.12.2014 10:58 Publikacja: 19.12.2014 10:03

Kobieta pokieruję kampanią Dudy? Kandydat PiS nie zaprzecza

Foto: YouTube

Andrzej Duda pytany w TVN24, czy szefem jego sztabu wyborczego została Mirosława Stachowiak-Różecka odpowiedział uśmiechem i milczeniem. Stachowiak-Różecka była kandydatką PiS w wyborach na prezydenta Wrocławia.

W internecie pojawiły się życzenia świąteczne polityka PiS. Duda zaprzeczył, by był to początek jego kampanii wyborczej.

W mediach pojawiły się doniesienia, że w przyszłorocznych wyborach prezydenckich PSL nie wystawi swojego kandydata i przekaże poparcie Bronisławowi Komorowskiemu. W zamian ludowcy oczekują stanowiska marszałka Sejmu dla członka swojej partii. Duda skomentował te doniesienia, mówiąc "trudów się nie boję".

- Coś w tym jest, że pan prezydent Komorowski i jego otoczenie zabiegają, żeby tych kandydatów było jak najmniej, było by to trochę dziwne gdyby PSL, partia, która otrzymała takie poparcie w wyborach nie wystawiła swojego kandydata - powiedział kandydat PiS.

Niestandardowe przesłuchanie prezydenta

Duda wypowiedział się na temat wczorajszego przesłuchania Bronisława Komorowskiego w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i b. oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji b. żołnierza WSI. Rozprawa odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Czytaj więcej

Zdaniem Dudy przesłuchanie prezydenta powinno być transmitowane w telewizji. - To było coś wyjątkowego, niestandardowego, co w innych państwach spotkałoby się z wielkim zainteresowaniem - ocenił.

- To nie było wszystko dobrze przeprowadzone, także od strony godności urzędu prezydenta. Sąd rozgościł się za stołem z zielonego sukna, a prezydent stał przed sądem. Sąd mógł zadecydować, żeby prezydent usiadł, być może bardziej oddałoby to majestat urzędu - dodał.

Duda ocenił również pierwszy unijny szczyt z Donaldem Tuskiem w roli przewodniczącego Rady Europejskiej. - Jestem zawiedziony jak została potraktowana sprawa Ukrainy, że Ukraina została zrównana z Rosją, a to Rosja jest agresorem, tymczasem postawiono ich na równi, że oba te kraje powinny przestrzegać porozumienia z Mińska. Bardzo źle, że takie zdanie się znalazło - powiedział.

Świąteczne życzenia Andrzej Dudy

Polityka
Senator: Uzasadnione spotkanie Dudy z Trumpem. Trump faworytem wyborów w USA
Polityka
Europejska tarcza rakietowa. MON odpowiada Błaszczakowi. "Zaskakuje poziom niewiedzy"
Polityka
Błaszczak: Tarcza przeciwrakietowa to tarcza finansowa dla Niemiec
Polityka
Wybory we Wrocławiu. Kto wygra w II turze? Sprzeczne wyniki dwóch sondaży
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Wybory do PE: Polska 2050 i PSL idą razem. "Jest trzecia droga do Europy"