Reklama
Rozwiń

Mastalerek: Kaczyński? Kingmaker

Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński po wyborach będzie kingmakerem (dosł. twórcą królów) - mówił w RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Aktualizacja: 24.06.2015 09:36 Publikacja: 24.06.2015 09:18

Mastalerek odniósł się do postanowień władz PiS, które zdecydowały, że to Beata Szydło, a nie lider PiS Jarosław Kaczyński, zostanie premierem w sytuacji, w której to PiS będzie tworzył rząd po wyborach parlamentarnych.

Rzecznik PiS podkreślił, że to Kaczyński jest ojcem sukcesu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. - Kiedy 11 listopada ogłaszał, że Andrzej Duda będzie kandydował, był krytykowany przez wielu. Okazało się, że po raz kolejny miał rację, zjednoczył prawicę - komplementował prezesa PiS Mastalerek. Polityk dodał, że bez Kaczyńskiego "nie byłoby możliwości wygrania dziś wyborów parlamentarnych".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?
Polityka
Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie spotkania z PiS. Czego dotyczyła rozmowa?
Polityka
Łukasz Pawłowski: Bez zmiany premiera notowania koalicji będą coraz gorsze. Zakończy się to rządem mniejszościowym
Polityka
Polska 2050 zawiesiła Tomasza Zimocha. Wcześniej komentował spotkanie Hołowni z Kaczyńskim