Turcja: Na ulicach Stambułu znów dziesiątki tysięcy demonstrantów

Po tym, jak sąd w Stambule wydał oficjalny nakaz aresztowania burmistrza tego miasta Ekrema Imamoglu w sprawie dotyczącej korupcji, na ulice wyszły dziesiątki tysięcy demonstrantów. To już piąty dzień protestów.

Publikacja: 23.03.2025 23:49

Turcja: Na ulicach Stambułu znów dziesiątki tysięcy demonstrantów

Foto: REUTERS/Alexandros Avramidis

adm

Burmistrz Stambułu – kluczowa postać tureckiej opozycji i potencjalny kontrkandydat długoletniego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana – w środę został zatrzymany pod zarzutem korupcji i „terroryzmu”. W piątek i sobotę składał zeznania na policji, po czym został przewieziony do sądu miejskiego w Stambule. Po dalszym przesłuchaniu w sądzie, prokuratura wystąpiła w nocy z soboty na niedzielę o aresztowanie burmistrza.

W niedzielę – już piąty wieczór z rzędu – na ulice Stambułu wyszły dziesiątki tysięcy demonstrantów, by zaprotestować przeciwko aresztowaniu Imamoglu. Doszło do starć z policją. 

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Polityka
Ukraina reaguje na decyzję USA ws. mediacji
Polityka
USA wycofują się z mediacji pomiędzy Ukrainą i Rosją
Polityka
AfD uznana przez niemiecki kontrwywiad za „grupę ekstremistów”
Polityka
Wielka Brytania: Kolejne miejsce w parlamencie dla partii Farage'a? Znów liczą głosy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Polityka
MAGA-katolicy szturmują konklawe. Kogo widzieliby w roli nowego papieża?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne