Reklama

Rosja uchwaliła kontrowersyjną ustawę. „Niech te kanalie z Dumy same idą na wojnę”

Rosyjski parlament przyjął ustawę podnoszącą karę za korzystanie z internetu w celach osobistych przez żołnierzy walczących na ukraińskim froncie.

Publikacja: 25.07.2024 19:05

nowe prawo zabrania personelowi wojskowemu posiadania urządzeń umożliwiających przechowywanie lub pr

nowe prawo zabrania personelowi wojskowemu posiadania urządzeń umożliwiających przechowywanie lub przesyłanie w Internecie filmów, zdjęć lub danych geolokalizacyjnych.

Foto: Adobe Stock

rbi

Jak podaje portal Politico, nowe prawo zabrania personelowi wojskowemu posiadania urządzeń umożliwiających przechowywanie lub przesyłanie w Internecie filmów, zdjęć lub danych geolokalizacyjnych. Kwalifikuje to jako przestępstwo zagrożone karą do 15 dni aresztu.

Zabrania także przekazywania jakichkolwiek informacji, które mogłyby posłużyć do identyfikacji żołnierzy rosyjskich i ich miejsca pobytu.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Julia Nawalna: Mój mąż został otruty. Są wyniki badań dwóch niezależnych laboratoriów
Polityka
Nigel Farage podbiera kolejnego polityka Partii Konserwatywnej. To była wiceminister
Polityka
Przemysław Wipler: Słowa Donalda Trumpa nie były słuszne. Wiemy, czemu rosyjskie drony pojawiły się w Polsce
Polityka
Rosjanie kochają reżim Putina. Apatycznie
Polityka
Nigel Farage zyskał posła. „Partia Konserwatywna jest skończona”
Reklama
Reklama