Poseł PiS: Napaść na mieszkanie Ziobry. Poseł KO: Nie ma świętych krów

Gigantyczny skandal, wygląda to na jakąś absurdalną zemstę - tak o przeszukaniach w domach Zbigniewa Ziobry i innych polityków Suwerennej Polski mówił w Sejmie, w rozmowie z TVN24 poseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

Aktualizacja: 26.03.2024 12:10 Publikacja: 26.03.2024 10:51

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Foto: PAP, Marcin Obara

- Jeśli służby chciały uzyskać jakieś dokumenty to sądzę, że gdyby Zbigniew Ziobro je miał, to by je udostępnił. (Ziobro) Jest ciężko chory, leży w szpitalu. Włamywanie się do jego mieszkania jest niebywałym skandalem — oburzał się poseł PiS.

Poseł PiS mówi o „zastraszaniu Polaków”. Poseł KO o niegospodarności

Czytaj więcej

Ziobro napisał list do Hołowni. Wnioskuje o powołanie biegłych lekarzy. „Chcę zeznawać”

- Rozumiem że to ma zastraszyć Polaków, że jeśli można napaść na mieszkanie byłego ministra sprawiedliwości, to zwykły człowiek powinien się bać - dodał. 

Z kolei poseł KO, Michał Szczerba, wyraził zadowolenie z powodu działań prokuratury.

W tej sprawie pojawiają się nazwiska kluczowych polityków Suwerennej Polski, którzy byli dysponentami (...) Funduszu (Sprawiedliwości)

Michał Szczerba, poseł KO

- Nie ma świętych krów, również w Suwerennej Polsce. Wielokrotnie prowadziliśmy kontrole poselskie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Bardzo mnie cieszy, że zespół śledczych prokuratury zajął się sprawą niegospodarności w Funduszu Sprawiedliwości. Toczą się działania, które dotyczą zabezpieczenia dowodów w tej sprawie — stwierdził.

- W tej sprawie pojawiają się nazwiska kluczowych polityków Suwerennej Polski, którzy byli dysponentami tego Funduszu — dodał. 

- Widać że państwo działa, że prokuratura zajmuje się tematami, które od wielu lat były i w przestrzeni publicznej, medialnej, ale też w dokumentach NIK jako tematy, które potencjalnie mogły doprowadzić do naruszenia prawa. Prokuratura działa niezależnie od tego czy ma do wykonania czynności wobec obywateli, czy wobec dotychczas najważniejszych osób w państwie — stwierdziła z kolei w rozmowie z TVN24 posłanka KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Dlaczego służby weszły do domu Zbigniewa Ziobry? Komunikat prokuratury

Według informacji „Rzeczpospolitej” wejście ABW do domu Zbigniewa Ziobry nastąpiło ok. godz. 6:00 i zostało nagrane przez kamerę monitoringu. Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze rozwiercają drzwi, wybijają okno i wchodzą do środka. Na miejscu nie było ani Zbigniewa Ziobry, ani jego żony, ponieważ Ziobrowie już tam nie mieszkają.

"Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju" - podała z kolei Prokuratura Krajowa. "Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS" - czytamy w komunikacie. 

- Jeśli służby chciały uzyskać jakieś dokumenty to sądzę, że gdyby Zbigniew Ziobro je miał, to by je udostępnił. (Ziobro) Jest ciężko chory, leży w szpitalu. Włamywanie się do jego mieszkania jest niebywałym skandalem — oburzał się poseł PiS.

Poseł PiS mówi o „zastraszaniu Polaków”. Poseł KO o niegospodarności

Pozostało 86% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
U Donalda Tuska stwierdzono zapalenie płuc
Polityka
Rau wypomina ministrom rządu Tuska, że "chcą objąć dochodowe mandaty" w PE
Polityka
Kucharczyk: Wyborcy mogą czuć się rozczarowani listami KO do PE
Polityka
Exposé Radosława Sikorskiego w Sejmie. Szef MSZ: Znaki na niebie i ziemi zwiastują nadzwyczajne wydarzenia
Polityka
Wybory do PE. Borys Budka tłumaczy, dlaczego startuje