Skandaliczny baner na proteście rolników. Wezwanie do Putina

Jeden z uczestników protestu rolników na Śląsku umieścił na ciągniku napis o skandalicznej treści, z wezwaniem skierowanym do prezydenta Rosji Władimira Putina. Sprawą zajęła się policja.

Publikacja: 20.02.2024 18:46

Rolnicy z całej Polski kontynuują protesty

Rolnicy z całej Polski kontynuują protesty

Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

We wtorek w ponad 200 miejscach w całej Polsce kontynuowane były protesty rolników, sprzeciwiających się zmianom forsowanym przez Unię Europejską, w tym przeciwko Zielonemu Ładowi. Rolnicy chcą zatrzymania napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i działań mających na celu poprawę opłacalności produkcji rolnej.

Rolnicy podkreślają, że napływ taniej żywności do Unii Europejskiej z Ukrainy rujnuje ich działalność. Przedstawiciele samorządów rolniczych zwracają uwagę na brak opłacalności we wszystkich sektorach produkcji rolnej.

W Medyce rolnicy wysypali ukraińskie zboże z wagonów kolejowych na tory.

Protest rolników. Skandaliczny banner na Śląsku

Protesty odbywały się w całym kraju, rolnicy blokowali drogi krajowe oraz dwa przejścia graniczne z Ukrainą. Policja organizowała objazdy, a kolumny pojazdów rolniczych wjechały do centrów dużych miast, takich jak Lublin, Kraków, Poznań czy Gdańsk.

Media społecznościowe obiegło we wtorek zdjęcie, zrobione na proteście rolników na Śląsku. Na jednym z ciągników wisiał baner o treści: „Putin, zrób porządek z Ukrainę i Brukselą, i z naszymi rządzącymi”. Obok baneru powiewała flaga ZSRR. „Gazeta Wyborcza” ustaliła, że taki baner znalazł się na maszynie protestującego rolnika przy zjeździe z autostrady A1 w Gorzyczkach na Śląsku.

Skandaliczny baner na proteście rolników. Policja i prokuratura podjęły działania

Baner o skandalicznej treści został zarejestrowany na nagraniu przez policję.

Jak mówił w rozmowie z Polsat News organizator protestu w Gorzyczkach, Łukasz Mura, policja zmusiła właściciela ciągnika do zjechania z trasy protestu. - Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i obecnie zbierają materiał dowodowy — przekazał Polsatowi asp. Michał Tomanek z katowickiej policji.

Według nieoficjalnych informacji wobec tego uczestnika protestu zostanie skierowane zawiadomienie w związku z propagowaniem totalitarnego ustroju państwa.

Stanowisko w tej sprawie zajął także szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zapewnił, że "nie będzie zgody na takie przestępcze działania"

Polityka
Szokujące wpisy Jacka Protasiewicza. Jest reakcja PSL
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Scheuring-Wielgus: Duda powiedział mi w oczy, że nie podpisze żadnej ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne
sondaż
Sondaż: Kto jest największym wygranym wyborów samorządowych? KO przed PiS
Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie