Błaszczak: Kaczyński izolowany od informacji? To taki fake news, jak rozpad PiS

- To jest fake news. Pojawia się, odkąd pamiętam. To tak jak z końcem PiS-u, który jest ogłaszany po raz 372 - tak były szef MON Mariusz Błaszczak skomentował w Polsat News wypowiedź innego polityka PiS, Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Publikacja: 14.02.2024 21:45

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak

Foto: Jakub Czermiński

Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w latach 2018-2020, mówił dziś w RMF FM, że Prawo i Sprawiedliwość powinno się pogodzić z porażką w wyborach. Nie będzie jednak radzić tego kierownictwu swojej partii, bo „jemu się wydaje, że wie wszystko najlepiej”.

Krytykował także własna partię, szczególnie „tłuste koty”, które patrzyły "gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony", śmiejąc się z ideowych partyjnych kolegów.

Nie szczędził także byłych posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika: - Zostali ukarani za sfabrykowanie nieprawdziwych materiałów, podrabianie dokumentów, pieczątek, podpisów. Wymyślenie i próbę tworzenia afery, która miała pogrążyć Leppera, a w sensie politycznym miała być próbą przejęcia posłów i elektoratu Samoobrony — stwierdził poseł.

Jan Krzysztof Ardanowski: Jarosław Kaczyński izolowany od informacji

Ardanowski ocenił także, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest „izolowany od informacji”, "nie ma pełnego rozeznania w złożoności polskich spraw", a podejmowane przez niego decyzje opierają się na "nieprecyzyjnych danych".

Były minister rolnictwa uważa też, że jednym z powodów utraty władzy przez PiS była bardzo agresywna kampania wyborcza, przez którą nawet część dotychczasowych zwolenników PiS zagłosowała na Trzecią Drogę.

Mariusz Błaszczak zaprzecza: Jarosław Kaczyński nie jest izolowany

Wypowiedź Ardanowskiego dotycząca izolowania prezesa PiS Błaszczak skomentował krótko:

- To jest fake news. Pojawia się, odkąd pamiętam To tak jak z końcem PiS-u, który jest ogłaszany po raz 372. - dodał. 

Błaszczak stwierdził, że ta fałszywa informacja pojawia się, odkąd jest w polityce, a jest już wiele lat.  Ardanowskiego zaś, jak mówił, dobrze zna i słuchając go ma wrażenie, jakby słuchał mainstreamowych mediów, ale "szkoda czasu, żeby dywagować na ten temat".

Mariusz Błaszczak krytykuje Władysława Kosiniaka-Kamysza. „Hołd tuski”

Były szef MON skrytykował także swojego następcę. Jego zdaniem Kosiniak-Kamysz zajmuje się audytem w MON, a tu „wojna na Ukrainie i coraz bardziej zuchwała Rosja”.

Czytaj więcej

Gen. Skrzypczak ostro o MON. „To gorsze, niż by miała nas teraz najechać armia rosyjska”

Błaszczak chwalił się, że stworzył w MON mechanizm, który miał służyć aktywności i „poszukiwaniu linii kredytowych”,

- A jeżeli mamy "hołd tuski" to co będzie w konsekwencji? To, że kontrakty amerykańskie i koreańskie staną się bezprzedmiotowe - powiedział były minister

Polityka
Obrona powietrzna Polski. Co z systemami Pilica, Narew, Wisła? Deklaracja Tuska
Polityka
Bloomberg: Duda spotka się z Trumpem. Tusk mówi o "prorosyjskości" Trumpa
Polityka
Wiadomo już, ile było „ofiar” Pegasusa. Adam Bodnar ujawnił statystyki
Polityka
Podstawa programowa w szkołach. Barbara Nowacka zapowiada odchudzenie o 20 proc.
Polityka
Poseł KO: Komuniści mogliby sie uczyć od PiS jak zwalczać opozycję